Licensed to East Palestine High School                    HY-TEK's Meet Manager
                      2012 BLMS Invitational - 4/13/2012                       
                           Beaver Local High School                            
                                    Results                                    

 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
BLMS Invitat: # 17.48  4/17/2009   Jekeytha Carter-Adkins, Beaver              
BLMS Stadium: S 16.80  4/4/2007    Teddi Maslowski, Steubenville Central       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Wilson, Kimmy                Edison                 18.05      18.21   1  10   
  2 Rose, Malia                  East Palesti           18.05      18.27   1   8   
  3 Hall, Haley                  East Palesti           18.05      18.87   1   6   
  4 Aukerman, Elizabeth          Salem                  18.50      18.91   1   5   
  5 Ross, Sarah                  Edison                 18.09      19.59   1   4   
  6 Baker, Billirae              East Liverpo           19.20      19.73   2   3   
  7 Wischerman, Kerrigan         East Palesti           19.03      19.99   2   2   
  8 Tunder, Sara                 Bell-Herron            21.40      20.41   4   1   
  9 Steves, Emily                David Anders           20.30      20.60   3 
 10 Poynter, Julianne            Crestview                         20.65   5 
 11 Woodyard, Kinsey             East Liverpo           20.04      20.84   2 
 12 Hiscox, Hannah               David Anders           20.70      20.95   3 
 13 Ludovici, Carlie             Oak Glen                          21.12   3 
 14 Hardemon, Cherokee           East Liverpo           21.00      21.23   4 
 15 Miller, Ashley               Oak Glen               21.00      21.25   3 
 16 Witcher, Hannah              Salem                             21.36   2 
 17 Glover, Kailene              Oak Glen               21.01      21.58   4 
 18 Yanssens, Danielle           Crestview              21.40      21.60   4 
 19 Jarrett, Taylor              Beaver                 21.10      21.67   4 
 20 Westfall, Meredith           Edison                 20.02      21.96   2 
 21 Fishback, Hanna              Beaver                 24.10      22.23   5 
 22 Bennett, Makaela             Bell-Herron                       25.58   5 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
BLMS Invitat: # 17.11  4/18/2008   Gabriel Smith, Memorial                     
BLMS Stadium: S 17.11  4/18/2008   Gabriel Smith, Memorial                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wells, Kaulin                East Liverpo           17.09      18.01   1  10   
  2 Griffith, Ethan              Salem                  19.30      18.04   1   8   
  3 Gorby, Tanner                Oak Glen               17.05      18.22   1   6   
  4 Campbell, Michael            Oak Glen               18.05      18.64   1   5   
  5 White, Jared                 David Anders           19.60      18.80   2   4   
  6 Byland, Kade                 Salem                  19.40      19.28   2   3   
  7 O'Brien, Zach                Oak Glen               19.02      19.35   1   2   
  8 Clevenger, Stephen           Edison                 19.00      19.69   1   1   
  9 Hostetter, Chance            Crestview                         19.81   3 
 10 Freeland, Cody               David Anders           19.70      19.90   2 
 11 Schlabach, Aaron             Carrollton                        20.21   4 
 12 Fitzsimmons, Joel            Crestview              21.50      20.25   3 
 13 Campbell, Josh               Salem                  20.50      20.44   2 
 14 Palmer, Ransom               East Liverpo           20.02      20.56   2 
 15 Myers, Robert                Edison                 20.00      21.15   2 
 16 Ocel, Ben                    Carrollton                        21.23   4 
 17 Dumbauld, Tommy              East Palesti           23.00      22.96   3 
 18 Myers, Ryan                  Edison                 23.00      23.19   3 
 19 Cook, Nate                   David Anders           20.50      23.26   3 
 20 Mathes, Dylan                Crestview              23.30      23.32   4 
 21 Rexford, Brandon             East Liverpo           21.05      23.36   3 
 22 Townsend, Zach               East Palesti           23.00      23.45   4 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 13.55  4/18/2008   D'Asia Hubbert, Memorial                    
BLMS Stadium: S 13.00  4/9/2008    Jasmine Ware, Stuebenville Har              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McVay, Hailey                David Anders           13.80      13.96   1  10   
  2 Arnott, Alex                 Oak Glen               13.67      14.04   1   8   
  3 Stacey, Sutton               East Liverpo           14.00      14.11   1   6   
  4 Barrick, Hayley              Bell-Herron            13.73      14.27   1   5   
  5 Hauter, Linzy                Salem                  14.00      14.32   1   4   
  6 Jones, Myquia                Wellsville             14.02      14.38   1   3   
  7 Conkle, Erica                Oak Glen               14.22      14.39   2   2   
  8 Belding, Marura              Crestview              14.10      14.54   2   1   
  9 Perorazio, Mekanna           Crestview              14.20      14.65   2 
 10 Alesi, Sadie                 Salem                             14.74   4 
 11 Quetot, Chloe                Crestview              14.30      14.87   2 
 11 Witts, Jordan                Bell-Herron            14.65      14.87   3 
 13 Jones, Mckenzie              Oak Glen               14.50      14.94   2 
 14 Nulf, Blair                  East Palesti           15.09      15.16   4 
 15 Calhoun, Sage                East Liverpo           14.08      15.30   2 
 16 Smith, Rachel                Beaver                 15.00      15.34   3 
 17 Norman, Kira                 Salem                  15.20      15.58   4 
 18 Gingher, Alyssa              East Palesti           15.08      15.61   3 
 19 Jackson, Chasity             East Liverpo           16.00      15.93   4 
 20 Davis, Chelsea               David Anders           16.44      16.05   5 
 21 Ream, Payton                 East Palesti           16.02      16.06   5 
 22 Wilson, Mikalya              Beaver                 15.90      16.09   4 
 23 Ketchum, Abbie               Beaver                 16.60      16.46   5 
 24 Everly, Paige                Edison                 15.05      16.79   3 
 25 Pucci, Francesca             Wellsville                        16.80   3 
 26 Flanagan, Lacey              Edison                 16.00      16.94   4 
 27 Culp, Kylee                  David Anders           17.00      16.96   5 
 28 Tice, Kami                   Wellsville             15.02      17.07   3 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 12.21  4/17/2009   Nick Blower, Crestview                      
BLMS Stadium: S 12.00  4/16/2007   Willie Leavell, East Liverpool M            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pierce, Josh                 Salem                  12.40      12.30   1  10   
  2 Thompson, Jason              David Anders           12.09      12.66   1   8   
  3 Swiger, Alec                 Oak Glen               12.02      12.74   1   6   
  4 Ammon, Chase                 East Palesti           12.06      12.87   1   5   
  5 Breault, Dannen              Crestview                         13.06   3   4   
  6 Ketchum, Jacob               Carrollton                        13.15   5   3   
  7 Wells, Kaulin                East Liverpo           12.50      13.21   1   2   
  8 Byron, Dakota                Edison                 12.05      13.28   1   1   
  9 McKenzie, Bryce              Beaver                 13.80      13.42   3 
 10 McIntosh, Austin             Crestview              12.90      13.48   2 
 11 Griffith, Corey              Salem                  13.60      13.49   3 
 12 Houser, Jared                Crestview              13.00      13.50   2 
 13 Morrell, Frank               David Anders           13.05      13.80   2 
 14 Calhoun, Gage                Edison                 13.00      13.82   2 
 15 Hill, Jackson                Oak Glen               13.07      13.95   2 
 16 Chaffins, Chandler           Beaver                 13.50      13.98   3 
 17 Tonkinson, Cody              Salem                  13.30      14.05   2 
 18 Wright, Travis               Edison                 14.00      14.19   3 
 19 Heard, Ishmeil               Wellsville                        14.24   4 
 20 Figley, Jarrod               East Palesti                      14.44   3 
 21 Vaughn, James                David Anders                      14.44   5 
 22 Bouscher, Logan              East Liverpo           14.20      14.52   4 
 23 Jenrett, Dakota              Carrollton                        14.74   5 
 24 Perez, Cyle                  Oak Glen               14.03      14.79   4 
 25 Huddleston, Marshall         East Palesti           14.02      14.81   4 
 26 McNicol, Justin              Beaver                 14.90      15.77   4 
 27 Adkins, Joseph               East Liverpo           16.50      18.26   4 
 28 Cartwright, Jace             Wellsville             18.03      20.55   5 

 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
BLMS Invitat: # 5:52.56  4/18/2008   Danae Kempe, Austintown M                 
BLMS Stadium: S 5:52.56  4/18/2008   Danae Kempe, Austintown MS                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunlap, Maddie               Bell-Herron          5:30.00    5:32.20S  10   
  2 Hall, Haley                  East Palesti         6:11.00    5:48.90S   8   
  3 Reinhardt, Gabrielle         East Liverpo         6:42.20    6:30.00    6   
  4 Beck, Grace                  Beaver               6:36.80    6:32.50    5   
  5 Barber, Katie                Beaver               6:38.90    6:33.00    4   
  6 Green, Sydney                Salem                6:46.30    6:36.80    3   
  7 Goodman, Madison             Salem                6:55.00    6:40.20    2   
  8 Beamer, Autumn               Bell-Herron                     6:57.80    1   
  9 Chludzinski, Lindsey         David Anders         6:58.00    7:08.30  
 10 Coble, Kaylee                Oak Glen             7:14.00    7:13.60  
 11 Heffner, Zoey                Oak Glen             7:24.40    7:13.90  
 12 Baer, Lucy                   Crestview            7:25.30    7:15.30  
 13 Oiler, Chelsey               East Liverpo         7:34.40    7:49.40  
 14 Cronin, Kayla                Edison               8:17.00    7:58.40  
 15 Mariscal, Litzy              Edison               7:35.05    8:13.10  
 16 Bowyer, Kayla                Crestview            8:26.60    8:44.50  
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
BLMS Invitat: # 5:13.19  4/17/2009   Blake Veglia, Salem                       
BLMS Stadium: S 5:13.19  4/17/2009   Blake Veglia, Salem                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bezeredi, Cooper             Salem                5:29.20    5:14.91   10   
  2 Johnston, Robert             Beaver               5:30.00    5:16.82    8   
  3 Knipp, Joey                  Carrollton                      5:17.75    6   
  4 Gorby, Tanner                Oak Glen             5:31.09    5:22.90    5   
  5 Collins, Lance               Oak Glen             5:31.10    5:23.32    4   
  6 McGuire, Mark                David Anders         5:40.00    5:27.91    3   
  7 Gorby, Andy                  Crestview            6:03.40    5:45.72    2   
  8 Molnar, Jamie                East Palesti         5:40.00    5:46.36    1   
  9 McClish, Jared               Salem                6:01.30    5:48.39  
 10 vanHorne, Cole               Carrollton                      5:55.99  
 11 Rose, J.R.                   David Anders         6:01.00    5:56.68  
 12 Kennedy, Robert              Beaver               6:13.00    5:57.33  
 13 Apinis, Caine                Crestview            6:20.60    6:01.62  
 14 Smith, Ian                   East Liverpo         6:00.00    6:02.84  
 15 Browne, Shane                East Palesti                    6:06.55  
 16 Adkins, Tyler                East Liverpo         5:55.00    6:08.38  
 17 Howell, Lane                 Edison               6:26.00    6:26.41  
 18 Clutter, Cole                Edison               6:34.00    6:44.33  
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 55.79  4/18/2008   Memorial, Memorial                          
                       J Shorter, D Jordan, J Colon, T Harris            
BLMS Stadium: S 55.79  4/18/2008   Memorial, Memorial                          
                       J. Shorter, D. Jordan, J. Colon, T. Harris        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bell-Herron                                         56.90      56.80   1  10   
     1) Barrick, Hayley                 2) Witts, Jordan                  
     3) Birong, Maddie                  4) Davis, Kady                    
  2 Oak Glen                                            56.60      56.90   1   8   
     1) Jones, Mckenzie                 2) Chappell, Natelie              
     3) Rogers, Kenzie                  4) Conkle, Erica                  
  3 East Palestine                                      59.01      57.70   1   6   
     1) Rose, Malia                     2) Gingher, Alyssa                
     3) Nulf, Blair                     4) Hall, Hannah                   
  4 Salem                                               59.40      58.29   2   5   
     1) Null, Emily                     2) Norman, Kira                   
     3) Aukerman, Elizabeth             4) Alesi, Sadie                   
  5 Crestview                                           59.30      58.40   1   4   
     1) Landsberger, Katie              2) Seabolt, Kassie                
     3) Perorazio, Mekanna              4) Halas, Hope                    
  6 David Anderson                                    1:01.60    1:00.06   2   3   
     1) Hiscox, Hannah                  2) Blackburn, Peyton              
     3) Johnson, Codee                  4) McVay, Hailey                  
  7 Beaver                                              59.90    1:00.08   2   2   
     1) Roberts, Maddison               2) Parks, Maddison                
     3) Beck, Emily                     4) Simpson, Jordan                
  8 Wellsville                                          59.00    1:00.50   1   1   
     1) Joy, Raven                      2) Mercer, Nicole                 
     3) Harris, Autumn                  4) Jones, Myquia                  
  9 East Liverpool                                    1:01.09    1:02.85   2 
     1) Conrad, Justine                 2) Jackson, Chasity               
     3) Wilson, Payton                  4) Miller, Mariah                 
 10 Edison                                            1:04.00    1:06.33   2 
     1) Flanagan, Lacey                 2) Everly, Paige                  
     3) Westfall, Meredith              4) Tran, Melissa                  
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 49.17  4/18/2008   Austintown MS B, Austintown M               
                       R Venters, Z Thompson, W Mahone, K Yakimoff       
BLMS Stadium: S 49.17  4/18/2008   Austintown MS, Austintown MS                
                       R. Venters, Z. Thompson, W. Mahone, K. Yakimoff   
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Salem                                               49.70      48.40S  1  10   
     1) Kitts, Brandon                  2) Pullie, Demetrius              
     3) Armeni, Ross                    4) Pierce, Josh                   
  2 East Palestine                                      50.02      51.15   1   8   
     1) Weaver, David                   2) Pickett, Josh                  
     3) Ammon, Chase                    4) Knight, Ronnie                 
  3 Oak Glen                                            50.04      52.01   1   6   
     1) Swiger, Alec                    2) Hill, Jackson                  
     3) O'Brien, Zach                   4) Price, Dakota                  
  4 Crestview                                           52.10      52.19   1   5   
     1) DeSalvo, Spencer                2) Hayden, Jared                  
     3) Houser, Jared                   4) McIntosh, Austin               
  5 Edison                                              53.06      53.64   2   4   
     1) Scalise, Anthony                2) Albertson, Tim                 
     3) Calhoun, Gage                   4) Byron, Dakota                  
  6 David Anderson                                      54.07      54.35   2   3   
     1) Freeland, Cody                  2) Sweeney, Colin                 
     3) Davis, Austin                   4) Thompson, Jason                
  7 Carrollton                                                     54.60   2   2   
     1) O'Donnell, Jimmy                2) Worth, Nathan                  
     3) Ketchum, Jacob                  4) Berry, Preston                 
  8 East Liverpool                                      55.04      56.17   2   1   
     1) Shaw, Noah                      2) Talbott, Shane                 
     3) Lilly, Ryan                     4) Croskey, Tyler                 
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 1:04.51  4/18/2008   D'Asia Hubbert, Memorial                  
BLMS Stadium: S 1:02.90  4/4/2007    Quay Johnson, Steubenville Har            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Arnott, Alex                 Oak Glen             1:06.00    1:06.63   1  10   
  2 Dunlap, Maddie               Bell-Herron          1:08.00    1:08.65   1   8   
  3 Davis, Kady                  Bell-Herron          1:10.00    1:08.78   1   6   
  4 Belding, Marura              Crestview            1:11.40    1:10.58   1   5   
  5 Double, Mary                 Salem                1:12.00    1:11.32   1   4   
  6 Baker, Billirae              East Liverpo         1:12.10    1:11.80   2   3   
  7 Coblentz, Taylor             Crestview            1:12.60    1:12.98   2   2   
  8 Schemasek, Margret           Beaver               1:12.00    1:13.07   1   1   
  9 Matta, Cheyenne              Edison               1:19.00    1:15.36   3 
 10 Nichols, Faith               East Liverpo         1:17.80    1:15.96   3 
 11 Anderson, Sarah              Edison               1:20.00    1:16.15   4 
 12 Ford, Crystal                Edison               1:15.00    1:16.61   2 
 13 Smith, Kim                   Oak Glen             1:16.21    1:17.21   3 
 14 Wells, Haley                 Bell-Herron                     1:18.84   5 
 15 Holenchick, Amber            David Anders         1:18.00    1:19.00   3 
 16 Wilson, Mikalya              Beaver               1:17.00    1:19.17   3 
 17 Hamilton, Haliee             East Palesti         1:20.00    1:19.33   4 
 18 Rosenlieb, Kenzie            Oak Glen             1:16.00    1:19.84   2 
 19 Yeany, Raven                 Wellsville           1:20.00    1:20.05   4 
 20 Kastanek, Hayley             Salem                1:20.00    1:20.83   4 
 21 Kastanek, Kaylay             Salem                1:20.00    1:20.94   4 
 22 Pallotta, Samantha           Crestview            1:13.50    1:22.60   2 
 23 Pipo, Sydney                 East Liverpo         1:20.00    1:22.92   5 
 24 Martin, Sam                  East Palesti         1:31.00    1:24.29   5 
 25 Dickson, Kayla               David Anders         1:35.00    1:30.02   5 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 57.84  4/18/2008   Kevin Betts, Austintown                     
BLMS Stadium: S 57.84  4/18/2008   Kevin Betts, Austintown MS                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Price, Dakota                Oak Glen             1:00.05    1:00.26   1  10   
  2 Polen, Jarrod                Salem                1:00.10    1:00.44   1   8   
  3 Dickey, Garret               Salem                1:03.00    1:02.42   1   6   
  4 Elliot, Aaron                Salem                1:03.40    1:03.58   1   5   
  5 Porter, Zac                  Oak Glen                        1:03.58   2   4   
  6 Scalise, Anthony             Edison               1:04.05    1:03.74   1   3   
  7 Talkington, Hunter           Edison               1:04.06    1:03.86   2   2   
  8 Reese, Trevor                David Anders                    1:03.87   5   1   
  9 Theiss, Shane                Oak Glen             1:04.07    1:05.44   2 
 10 Gubanez, Colin               Edison               1:05.02    1:05.90   2 
 11 Pusitari, Austin             Beaver               1:11.00    1:06.97   3 
 12 Erb, Jon                     Crestview            1:09.90    1:07.46   3 
 13 Heard, Ishmeil               Wellsville           1:09.00    1:07.57   2 
 14 Winterburn, Logan            Beaver               1:10.00    1:08.75   3 
 15 Fike, Austin                 East Liverpo         1:08.00    1:09.38   2 
 16 Torian, Chris                Carrollton                      1:10.09   5 
 17 Slentz, Isaac                Crestview                       1:10.27   4 
 18 Reiner, Mitchell             Wellsville           1:11.00    1:10.31   3 
 19 Sherrill, Brandon            Crestview            1:13.70    1:11.51   4 
 20 Smith, Camerin               David Anders                    1:11.71   5 
 21 Lyle, Quinn                  East Liverpo         1:03.00    1:12.61   1 
 22 Abel, Nick                   Carrollton                      1:12.73   5 
 23 Davis, Robbie                East Liverpo         1:15.00    1:14.55   4 
 24 Townsend, Zach               East Palesti                    1:14.68   4 
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 1:59.77  4/17/2009   Oak Glen, Oak Glen                        
                         A Burch, K Swiger, L Porter, R Headley            
BLMS Stadium: S 1:59.77  4/17/2009   Oak Glen, Oak Glen                        
                         A Burch, K Swiger, L Porter, R Headley            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crestview                                         2:02.50    2:02.20   1  10   
     1) Landsberger, Katie              2) Seabolt, Kassie                
     3) Halas, Hope                     4) Harper, Brooke                 
  2 Salem                                             2:05.70    2:03.70   1   8   
     1) Aukerman, Elizabeth             2) Stiff, Olivia                  
     3) Double, Mary                    4) Hauter, Linzy                  
  3 Oak Glen                                          2:02.80    2:04.41   1   6   
     1) Jones, Mckenzie                 2) Potts, Mariah                  
     3) Rogers, Kenzie                  4) Chappell, Natelie              
  4 East Palestine                                    2:10.03    2:06.92   1   5   
     1) Gingher, Alyssa                 2) Mullen, Sammie                 
     3) Nulf, Blair                     4) Wischerman, Kerrigan           
  5 Beaver                                            2:05.00    2:08.13   1   4   
     1) Jarrett, Taylor                 2) Smith, Rachel                  
     3) Parks, Maddison                 4) Horner, Kaylee                 
  6 East Liverpool                                    2:13.06    2:09.32   2   3   
     1) Wilson, Kaitlynn                2) Wilson, Payton                 
     3) Wright, Rebecca                 4) Miller, Mariah                 
  7 Bell-Herron                                       2:18.30    2:11.60   2   2   
     1) Irwin, Hannah                   2) Tunder, Sara                   
     3) McFarland, Kendal               4) Bales, Maygen                  
  8 David Anderson                                    2:17.60    2:12.48   2   1   
     1) Davis, Chelsea                  2) Johnson, Codee                 
     3) Bagley, Hannah                  4) Hiscox, Hannah                 
  9 Edison                                            2:19.00    2:24.59   2 
     1) Flanagan, Lacey                 2) Westfall, Meredith             
     3) Westbrook, Kayleigh             4) Tran, Melissa                  
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 1:44.30  4/18/2008   Memorial, Memorial                        
                         S ALLANSON, B WILLIAMS, S RAY, J HUGHES           
BLMS Stadium: S 1:44.30  4/18/2008   Memorial, Memorial                        
                         S.Allanson, B. Williams, S. Ray, J. Hughes        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Salem                                             1:48.40    1:47.42   1  10   
     1) Kitts, Brandon                  2) Tonkinson, Cody                
     3) Byland, Kade                    4) Pierce, Josh                   
  2 Crestview                                         1:54.30    1:52.10   1   8    1:52.091
     1) DeSalvo, Spencer                2) Hayden, Jared                  
     3) Houser, Jared                   4) McDonough, Michael             
  3 East Palestine                                    1:50.00    1:52.10   1   6    1:52.096
     1) Figley, Jarrod                  2) Weaver, David                  
     3) Ammon, Chase                    4) Molnar, Jamie                  
  4 Oak Glen                                          1:52.34    1:52.75   1   5   
     1) Cunningham, Ryan                2) Mynes, Zach                    
     3) Porter, Zac                     4) Swiger, Alec                   
  5 East Liverpool                                    1:55.00    1:54.90   2   4   
     1) Bouscher, Logan                 2) Cowart, Julian                 
     3) Talbott, Shane                  4) Croskey, Tyler                 
  6 Edison                                            1:57.00    1:57.43   2   3   
     1) Myers, Robert                   2) Wright, Travis                 
     3) Longo, Evan                     4) Clevenger, Stephen             
  7 David Anderson                                    1:57.01    1:58.13   2   2   
     1) Davis, Austin                   2) Sweeney, Colin                 
     3) Cook, Nate                      4) Freeland, Cody                 
  8 Carrollton                                                   1:58.16   2   1   
     1) Worth, Nathan                   2) O'Donnell, Jimmy               
     3) Ketchum, Jacob                  4) Berry, Preston                 
 
Event 13  Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
BLMS Invitat: # 31.85  4/18/2008   Jekeytha Carter-Adkins, Beaver              
BLMS Stadium: S 31.20  4/15/2009   Cindy Crawford, Wellsburg                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wilson, Kimmy                Edison                 33.09      33.03   1  10   
  2 Rose, Malia                  East Palesti           34.03      33.46   1   8   
  3 Stacey, Sutton               East Liverpo           35.60      35.24   1   6   
  4 Hardemon, Cherokee           East Liverpo           35.90      36.07   1   5   
  5 Hauter, Linzy                Salem                  36.80      36.56   2   4   
  6 Steves, Emily                David Anders           36.90      36.59   2   3   
  7 Yanssens, Danielle           Crestview              42.50      36.91   3   2   
  8 Ford, Crystal                Edison                 36.08      37.14   2   1   
  9 Witcher, Hannah              Salem                             37.83   4 
 10 Bosco, Johnna                Oak Glen               37.70      38.01   2 
 11 Ross, Sarah                  Edison                 35.08      38.71   1 
 12 Chamberlain, Clara           Beaver                 39.40      38.99   3 
 13 Tunder, Sara                 Bell-Herron                       39.41   4 
 14 Conrad, Justine              East Liverpo           36.00      39.69   1 
 15 Gates, Alexis                Crestview              39.80      39.78   3 
 16 Culp, Kylee                  David Anders           43.10      39.89   4 
 17 Fishback, Hanna              Beaver                 40.00      41.76   3 
 18 Barber, Katie                Beaver                 41.60      42.72   3 
 19 Genova, Bethany              Crestview              39.60      42.80   3 
 20 Strum, Cassidy               Oak Glen               38.30      44.69   2 
 
Event 14  Boys 200 Meter Hurdles
===================================================================================
BLMS Invitat: # 28.78  4/18/2008   Dillon Gorby, Crestview                     
BLMS Stadium: S 28.10  3/31/2010   DeShawn Parker, Beave Local Midd            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wells, Kaulin                East Liverpo           28.80      29.33   1  10   
  2 Knight, Ronnie               East Palesti           29.00      29.34   1   8   
  3 Byland, Kade                 Salem                  31.90      30.27   2   6   
  4 White, Jared                 David Anders           30.90      30.28   2   5   
  5 Gorby, Tanner                Oak Glen               28.06      30.39   1   4   
  6 Campbell, Michael            Oak Glen               29.01      31.11   1   3   
  7 Hostetter, Chance            Crestview                         31.51   3   2   
  8 Griffith, Ethan              Salem                  31.60      31.68   2   1   
  9 Ocel, Ben                    Carrollton                        31.76   4 
 10 Schlabach, Aaron             Carrollton                        31.88   4 
 11 Campbell, Josh               Salem                  33.20      32.18   3 
 12 Feicht, Noah                 Oak Glen               31.06      32.56   2 
 13 Calhoun, Gage                Edison                 31.08      32.58   2 
 14 Scalise, Anthony             Edison                 32.02      33.75   2 
 15 Hayden, Jared                Crestview              28.70      34.75   1 
 16 Davis, James                 East Palesti           37.00      34.89   3 
 17 Palmer, Ransom               East Liverpo           34.50      35.53   3 
 18 Ross, Ryan                   East Palesti           36.00      36.20   3 
 19 Bennett, Dawson              Crestview              35.60      36.86   3 
 20 Jackson, Nathan              East Liverpo           38.50      42.26   4 
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
================================================================================
BLMS Invitat: # 2:42.40  4/18/2008   Danae Kempe, Austintown M                 
BLMS Stadium: S 2:40.80  4/9/2008    Lexi Lynch, Beave Local Midd              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall, Hannah                 East Palesti         2:51.04    2:48.22   10   
  2 Reinhardt, Gabrielle         East Liverpo         2:54.60    2:55.56    8   
  3 Donley, Sarah                Bell-Herron          2:51.00    2:56.22    6   
  4 Goodman, Madison             Salem                3:08.00    2:59.08    5   
  5 Matta, Cheyenne              Edison               2:51.00    3:00.03    4   
  6 Wells, Haley                 Bell-Herron          3:03.00    3:01.00    3   
  7 Beck, Grace                  Beaver               3:10.00    3:04.66    2   
  8 Harris, Autumn               Wellsville                      3:04.77    1   
  9 Holenchick, Amber            David Anders         3:05.00    3:04.91  
 10 Poynter, Julianne            Crestview            4:28.50    3:07.31  
 11 Norman, Kira                 Salem                3:05.00    3:07.61  
 12 Fryer, Tori                  Oak Glen             3:11.50    3:09.80  
 13 Ward, Tori                   East Palesti         3:12.04    3:09.84  
 14 Calhoun, Sage                East Liverpo         3:03.60    3:13.14  
 15 Chludzinski, Lindsey         David Anders         3:13.00    3:15.36  
 16 Baer, Lucy                   Crestview            4:05.90    3:16.80  
 17 Coble, Kaylee                Oak Glen             3:11.60    3:18.42  
 18 Mariscal, Litzy              Edison               3:30.00    3:44.93  
 
Event 16  Boys 800 Meter Run
================================================================================
BLMS Invitat: # 2:23.09  4/17/2009   Blake Veglia, Salem                       
BLMS Stadium: S 2:23.09  4/17/2009   Blake Veglia, Salem                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bezeredi, Cooper             Salem                2:34.10    2:25.66   10   
  2 Knipp, Joey                  Carrollton                      2:26.73    8   
  3 Collins, Lance               Oak Glen             2:33.10    2:30.67    6   
  4 Talkington, Hunter           Edison               2:31.00    2:32.13    5   
  5 Guy, Alex                    East Palesti         2:45.00    2:33.11    4   
  6 McGuire, Mark                David Anders         2:35.00    2:35.45    3   
  7 Hlavcak, Aaron               Salem                2:47.00    2:35.86    2   
  8 Gorby, Andy                  Crestview            2:45.81    2:35.88    1   
  9 Bailey, Kalib                Oak Glen             2:39.60    2:40.90  
 10 Winterburn, Logan            Beaver               2:44.00    2:41.41  
 11 Clingerman, Alex             David Anders         2:54.00    2:47.66  
 12 Knipp, Jacob                 Carrollton                      2:47.76  
 13 Gubanez, Colin               Edison               2:45.00    2:49.22  
 14 Smith, Ian                   East Liverpo         2:40.00    2:49.97  
 15 Davis, James                 East Palesti                    2:50.81  
 16 Adkins, Tyler                East Liverpo         2:45.00    3:01.29  
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 27.93  4/18/2008   D'Asia Hubbert, Memorial                    
BLMS Stadium: S 21.20  4/4/2007    Natasha Jobe, Oak Glen                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stacey, Sutton               East Liverpo           29.90      30.02   1  10   
  2 Landsberger, Katie           Crestview              29.80      30.23   1   8   
  3 Baker, Billirae              East Liverpo           31.10      30.83   2   6   
  4 Rogers, Kenzie               Oak Glen               30.90      31.15   1   5   
  5 Chappell, Natelie            Oak Glen               31.20      31.17   2   4   
  6 Horner, Kaylee               Beaver                 30.00      31.31   1   3   
  7 Stiff, Olivia                Salem                  32.00      31.51   2   2   
  8 Woodyard, Kinsey             East Liverpo           30.09      31.71   1   1   
  9 Joy, Raven                   Wellsville                        31.94   5 
 10 Witts, Jordan                Bell-Herron                       32.09   5 
 11 Potts, Mariah                Oak Glen               33.44      32.67   3 
 12 Quetot, Chloe                Crestview              32.30      32.87   3 
 13 McFarland, Kendal            Bell-Herron            34.00      32.98   4 
 14 Anderson, Sarah              Edison                 32.00      33.22   2 
 15 Bales, Maygen                Bell-Herron            34.00      33.31   4 
 16 Ream, Payton                 East Palesti           32.01      33.55   2 
 17 Parks, Maddison              Beaver                 33.60      33.81   4 
 18 Snyder, Delaney              East Palesti                      33.96   3 
 19 Tran, Melissa                Edison                 33.08      34.35   3 
 20 Matulja, Malenna             Crestview              33.20      35.10   3 
 21 Yeany, Raven                 Wellsville             39.00      35.52   5 
 22 Stein, Olivia                Salem                             36.02   5 
 23 Fitch, Emily                 Salem                  36.50      36.95   4 
 24 Westbrook, Kayleigh          Edison                 37.06      37.90   4 
 25 Howe, Anastasia              David Anders                      38.94   4 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
BLMS Invitat: # 25.14  4/18/2008   Ja'Les Hughes, Memorial                     
BLMS Stadium: S 25.33  4/17/2009   Fletcher Watt, Harrison Cen                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thompson, Jason              David Anders           26.50      26.18   1  10   
  2 Kitts, Brandon               Salem                  26.19      26.58   1   8   
  3 Pickett, Josh                East Palesti           27.00      26.71   1   6   
  4 Breault, Dannen              Crestview                         27.40   3   5   
  5 McIntosh, Austin             Crestview              27.50      27.46   2   4   
  6 McKenzie, Bryce              Beaver                 30.00      27.76   4   3   
  7 O'Brien, Zach                Oak Glen               26.06      27.86   1   2   
  8 Bailey, Ethan                Salem                             28.26   2   1   
  9 Croskey, Tyler               East Liverpo           28.05      28.32   2 
 10 Cowart, Julian               East Liverpo           28.05      28.35   2 
 11 Tonkinson, Cody              Salem                  28.90      28.37   3 
 12 Morrell, Frank               David Anders           28.60      28.83   2 
 13 Cunningham, Ryan             Oak Glen                          28.99   1 
 14 Hill, Jackson                Oak Glen               27.08      29.08   1 
 15 Chaffins, Chandler           Beaver                 29.18      29.20   3 
 16 Wright, Travis               Edison                 28.07      29.21   2 
 17 Berry, Preston               Carrollton                        29.36   5 
 18 Longo, Evan                  Edison                 30.00      29.64   3 
 19 Sweeney, Colin               David Anders           30.10      29.78   4 
 20 Ginger, Clayton              East Palesti           29.00      30.38   3 
 21 Sherrill, Brandon            Crestview                         30.51   4 
 22 Shaw, Noah                   East Liverpo                      30.93   4 
 23 Reiner, Mitchell             Wellsville             31.09      31.02   4 
 24 Huddleston, Marshall         East Palesti                      31.79   3 
 25 Speedy, Michael              Edison                 32.00      31.96   5 
 26 vanHorne, Cole               Carrollton                        33.62   5 
 27 Cartwright, Jace             Wellsville                        42.65   5 
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 4:46.26  4/18/2008   Beaver, Beaver                            
                         S Moore, K Snow, S Cook, L Lynch                  
BLMS Stadium: S 4:46.26  4/18/2008   Beaver Local Middle School, Beave Local Mi
                         S.Moore, K. Snow, S. Cook, L. Lynch               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bell-Herron                                       4:46.30    4:46.28   1  10   
     1) Davis, Kady                     2) Donley, Sarah                  
     3) Birong, Maddie                  4) Dunlap, Maddie                 
  2 Oak Glen                                          4:57.00    4:50.25   1   8   
     1) Smith, Kim                      2) Rosenlieb, Kenzie              
     3) Conkle, Erica                   4) Arnott, Alex                   
  3 Beaver                                            4:55.00    4:52.05   1   6   
     1) Roberts, Maddison               2) Beck, Emily                    
     3) Schemasek, Margret              4) Simpson, Jordan                
  4 Salem                                             5:04.10    4:56.39   1   5   
     1) Green, Sydney                   2) Stiff, Olivia                  
     3) Alesi, Sadie                    4) Null, Emily                    
  5 Crestview                                         5:10.20    4:59.19   2   4   
     1) Halas, Hope                     2) Belding, Marura                
     3) Coblentz, Taylor                4) Perorazio, Mekanna             
  6 East Palestine                                    5:24.02    5:06.35   2   3   
     1) Hall, Haley                     2) Hamilton, Haliee               
     3) Ward, Tori                      4) Hall, Hannah                   
  7 East Liverpool                                    5:08.00    5:08.32   2   2   
     1) Nichols, Faith                  2) Reinhardt, Gabrielle           
     3) Wilson, Payton                  4) Conrad, Justine                
  8 Edison                                            5:21.00    5:36.00   2   1   
     1) Oinonen, Katie                  2) Matta, Cheyenne                
     3) Anderson, Sarah                 4) Ford, Crystal                  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
BLMS Invitat: # 4:05.89  4/18/2008   Harrison Central, Harrison Cen            
                         M Hython, C Coffman, F Watt, Z Riley              
BLMS Stadium: S 4:05.89  4/18/2008   Harrison Central, Harrison Central        
                         M. Hython, C. Coffman, F. Watt, Z. Riley          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Salem                                             4:18.00    4:09.67   1  10   
     1) Griffith, Ethan                 2) Elliot, Aaron                  
     3) Dickey, Garret                  4) Polen, Jarrod                  
  2 Beaver                                            4:16.00    4:15.27   1   8   
     1) Kennedy, Robert                 2) McKenzie, Bryce                
     3) Chaffins, Chandler              4) Johnston, Robert               
  3 Oak Glen                                          4:25.07    4:19.64   1   6   
     1) Collins, Lance                  2) Mynes, Zach                    
     3) Theiss, Shane                   4) Price, Dakota                  
  4 Edison                                            4:37.03    4:25.94   1   5   
     1) Byron, Dakota                   2) Longo, Evan                    
     3) Gubanez, Colin                  4) Talkington, Hunter             
  5 Carrollton                                                   4:27.49   2   4   
     1) Schlabach, Aaron                2) Ocel, Ben                      
     3) Abel, Nick                      4) Knipp, Joey                    
  6 East Palestine                                    4:40.00    4:28.69   1   3   
     1) Molnar, Jamie                   2) Guy, Alex                      
     3) Weaver, David                   4) Dumbauld, Tommy                
  7 Crestview                                         4:47.60    4:29.57   2   2   
     1) McDonough, Michael              2) Gorby, Andy                    
     3) Erb, Jon                        4) Fitzsimmons, Joel              
  8 East Liverpool                                    4:40.00    4:30.14   2   1   
     1) Bouscher, Logan                 2) Lyle, Quinn                    
     3) Cowart, Julian                  4) Adkins, Zack                   
  9 David Anderson                                    4:56.06    4:36.01   2 
     1) Davis, Austin                   2) Smith, Camerin                 
     3) Rose, J.R.                      4) McGuire, Mark                  
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================================
BLMS Invitat: #  4-10  4/18/2008   Emily Price, Toronto                        
BLMS Stadium: S  4-10  4/23/2008   Jekeytha Carter, Beave Local Midd           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Myquia                Wellsville           4-06.00    4-06.00   10   
  2 Ward, Tori                   East Palesti         3-09.00   J4-06.00    8   
  3 Donley, Sarah                Bell-Herron          4-08.00    4-04.00    6   
  4 Jarrett, Taylor              Beaver               4-02.00   J4-04.00    5   
  5 Harris, Autumn               Wellsville           4-02.00    4-02.00    3.50
  5 Calhoun, Sage                East Liverpo         4-02.00    4-02.00    3.50
  7 Everly, Paige                Edison               4-00.00   J4-02.00    2   
  8 Gates, Alexis                Crestview                      J4-02.00    1   
  9 Snyder, Delaney              East Palesti         4-00.00    4-00.00  
  9 Simpson, Jordan              Beaver               4-04.00    4-00.00  
  9 Woodyard, Kinsey             East Liverpo         4-04.00    4-00.00  
 12 Dewell, Kaitlyn              Crestview                       3-09.00  
 12 Bagley, Hannah               David Anders         4-02.00    3-09.00  
 14 Westbrook, Kayleigh          Edison               3-08.00    3-06.00  
 14 Price, Dominica              Oak Glen             3-10.00    3-06.00  
 14 Bennett, Makaela             Bell-Herron                     3-06.00  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================================
BLMS Invitat: #  5-06  4/18/2008   Dewaylon Letlow, Memorial                   
BLMS Stadium: S  5-08  4/2/2008    Bryan Cox, Toronto Middle S                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knight, Ronnie               East Palesti         5-00.00    5-05.00   10   
  2 DeSalvo, Spencer             Crestview            5-05.00   J5-05.00    8   
  3 Pullie, Demetrius            Salem                5-00.00    5-02.00    6   
  4 Johnston, Robert             Beaver               5-02.00    5-00.00    4.50
  4 Bezeredi, Cooper             Salem                4-08.00    5-00.00    4.50
  6 Hostetter, Chance            Crestview            5-05.00   J5-00.00    2.50
  6 Campbell, Michael            Oak Glen             5-02.00   J5-00.00    2.50
  8 Palmer, Ransom               East Liverpo         4-10.00   J5-00.00    1   
  9 Jenrett, Dakota              Carrollton                      4-08.00  
  9 Gray, Aaron                  Oak Glen             5-00.00    4-08.00  
  9 Morrell, Frank               David Anders                    4-08.00  
 12 Speedy, Michael              Edison               4-08.00    4-05.00  
 12 Kennedy, Robert              Beaver               4-06.00    4-05.00  
 12 Lilly, Ryan                  East Liverpo         4-10.00    4-05.00  
 -- Reese, Trevor                David Anders         5-00.00         NH  
 -- Myers, Ryan                  Edison               4-10.00         NH  
 -- O'Donnell, Jimmy             Carrollton                           NH  
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================================
BLMS Invitat: # 15-10.75  4/17/2009   Maleya Fultz, Wellsville                 
BLMS Stadium: S 15-10.75  4/17/2009   Maleya Fultz, Wellsville                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Maddison            Beaver              12-10.00   13-08.00   10   
  2 Ross, Sarah                  Edison              12-04.00   13-05.00    8   
  3 Wilson, Kimmy                Edison              12-04.00   13-03.00    6   
  4 Barrick, Hayley              Bell-Herron         12-06.00   12-11.00    5   
  5 Joy, Raven                   Wellsville          13-07.00   12-10.00    4   
  6 Seabolt, Kassie              Crestview           12-02.00   12-07.50    3    12-3.5
  7 Beck, Grace                  Beaver              12-02.00  J12-07.50    2    foul
  8 Miller, Mariah               East Liverpo        11-00.00   12-05.25    1   
  9 Snyder, Delaney              East Palesti        11-08.00   12-05.00  
 10 Johnson, Codee               David Anders        11-01.00   12-03.00  
 11 Gates, Alexis                Crestview                      12-00.25  
 12 Birong, Maddie               Bell-Herron         12-00.00   11-09.75  
 13 Price, Dominica              Oak Glen            11-11.00   11-07.00  
 14 Double, Mary                 Salem               11-05.00   11-04.00  
 15 McElroy, Hayley              East Palesti         9-07.00   11-03.25  
 16 Strum, Cassidy               Oak Glen            12-03.50   11-00.00  
 17 Berger, Jana                 Salem               12-02.75   10-11.00  
 18 Christy, Kaileigh            East Liverpo         9-11.50   10-05.50  
 19 Tice, Kami                   Wellsville                      9-05.50  
 20 Howe, Anastasia              David Anders         5-01.00    3-07.00  
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================================
BLMS Invitat: # 17-07.50  4/18/2008   Kane Yakimoff, Austintown M              
BLMS Stadium: S 17-07.50  4/18/2008   Kane Yakimoff, Austintown MS             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pullie, Demetrius            Salem               17-10.25   17-04.00   10   
  2 Elliot, Aaron                Salem               17-08.00   17-00.00    8   
  3 Mynes, Zach                  Oak Glen            15-08.50   16-01.50    6   
  4 White, Jared                 David Anders        15-10.00   15-08.25    5   
  5 Pickett, Josh                East Palesti                   15-06.00    4   
  6 Hicks, Zack                  Crestview           14-10.00   15-03.50    3   
  7 McDonough, Michael           Crestview           15-03.25   15-01.00    2   
  8 Jenrett, Dakota              Carrollton                     14-07.50    1   
  9 Talbott, Shane               East Liverpo        14-06.00   14-06.75  
 10 Campbell, Justin             Oak Glen            14-01.50   13-08.00  
 11 Worth, Nathan                Carrollton                     13-01.00  
 12 Shaw, Noah                   East Liverpo        13-06.00   13-00.50  
 13 Speedy, Michael              Edison              14-04.00   12-09.00  
 14 Ross, Ryan                   East Palesti        14-00.00   12-01.75  
 15 Grodhaus, Branzen            Wellsville          13-02.00   11-06.25  
 16 Vaughn, James                David Anders                   11-05.00  
 17 Pusitari, Austin             Beaver              12-00.00   11-01.25  
 18 Howell, Lane                 Edison              12-00.00   10-10.50  
 19 Heard, Ishmeil               Wellsville          14-06.00   10-08.00  
 
Event 25  Girls Discus Throw
================================================================================
BLMS Invitat: # 92-05  4/17/2009   Amanda Coles, Wellsville                    
BLMS Stadium: S 92-05  4/17/2009   Amanda Coles, Wellsville                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harper, Brooke               Crestview              95-05      91-10   10   
  2 Chaney, Korina               Edison                 66-10      73-07    8   
  3 Stragan, Jackie              Bell-Herron            69-00      69-08    6   
  4 Bemis, Bridget               Oak Glen               71-07      69-04    5   
  5 Campbell, Brenna             Bell-Herron            66-01      68-11    4   
  6 Moore, Katie                 Salem                  62-08      66-11    3   
  7 Wright, Taylor               Beaver                            65-05    2   
  8 Feezle, Braxton              East Palesti           44-07      62-04    1   
  9 Crane, Mikayla               Oak Glen               65-09      62-00  
 10 Cope, Whitney                Crestview                         58-05  
 11 Zamarelli, Brittany          Salem                             56-06  
 12 Berdinelli, Madison          Edison                 60-00      55-08  
 13 Dickson, Kayla               David Anders           59-00      55-07  
 14 Langdon, Shannon             Beaver                 43-07      55-03  
 15 Bailey- Miller, Maria        East Liverpo           64-10      53-08  
 16 Johnston, Taylor             East Liverpo           54-04      53-07  
 17 Rhodes, Samantha             David Anders           56-02      48-07  
 18 Rose, SaVitra                East Palesti                      44-00  

 
Event 26  Boys Discus Throw
================================================================================
BLMS Invitat: # 124-00  4/17/2009   Anthony Shivers, Salem                     
BLMS Stadium: S 125-05  4/23/2008   Ethan Delekta, Oak Glen                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adkins, Zack                 East Liverpo          121-00     125-08S  10   
  2 Little, Chase                Salem                 123-07     124-06#   8   
  3 Barnes, Alex                 David Anders          104-09     114-11    6   
  4 Rosohac, Isaac               Oak Glen              106-01     112-03    5   
  5 Davis, Jack                  Crestview             100-08     107-04    4   
  6 McCoy, Tyler                 Salem                 103-06     106-06    3   
  7 Giorgano, Vincent            Wellsville             94-00     105-06    2   
  8 Haddox, Derek                Oak Glen              106-04     102-11    1   
  9 Albertson, Tim               Edison                100-01     102-02  
 10 Hicks, Zack                  Crestview              99-08      98-04  
 11 Fox, Tyler                   Carrollton                        96-07  
 12 Proakis, Aaron               East Palesti           90-00      88-04  
 13 Frye, Reid                   East Palesti           85-00      87-09  
 14 McCoy, Drew                  Beaver                 73-01      78-11  
 15 Burgess, Thomas              Beaver              71-09.50      78-08  
 16 Crosser, Spencer             David Anders           74-00      73-07  
 17 Lyle, Quinn                  East Liverpo           77-06      72-10  
 18 Craft, Floyd                 Carrollton                        70-10  
 -- Sullivan, Eric               Wellsville             48-00         ND  
 -- Merritt, Konway              Edison                 80-00         ND  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================================
BLMS Invitat: # 31-11  4/17/2009   Amanda Coles, Wellsville                    
BLMS Stadium: S 31-11  4/17/2009   Amanda Coles, Wellsville                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Campbell, Brenna             Bell-Herron         31-00.00   35-05.50#  10   
  2 Kordecki, Alyssa             Crestview           31-03.00   32-01.00#   8   
  3 Valiente, Amanda             Salem               32-06.00   30-03.50    6   
  4 Feezle, Braxton              East Palesti        24-07.00   29-09.00    5   
  5 Siefke, Taylor               David Anders        27-07.00   29-04.50    4   
  6 Crane, Mikayla               Oak Glen            28-07.00   29-03.50    3   
  7 Oinonen, Katie               Edison              27-09.00   27-08.00    2   
  8 Brannick, Rachel             Bell-Herron         26-01.00   27-02.00    1   
  9 Campbell, Courtney           Crestview           29-08.00   27-01.50  
 10 Price, Dominica              Oak Glen            27-11.00   26-04.50  
 11 Biegenwald, Carlee           East Palesti        27-04.00   25-09.50  
 12 Beaver, Danah                Edison              25-00.00   25-03.50  
 13 Wright, Taylor               Beaver              24-00.00   25-02.50  
 14 Blackburn, Peyton            David Anders        24-04.00   24-09.50  
 15 Bailey- Miller, Maria        East Liverpo        24-10.00   24-04.50  
 16 Johnston, Taylor             East Liverpo        23-09.00   24-01.00  
 17 Ice, Alanna                  Beaver              23-10.00   23-02.50  
 18 Moore, Katie                 Salem               25-06.00   23-02.25  
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================================
BLMS Invitat: # 44-04.50  4/17/2009   Jeff Harper, Crestview                   
BLMS Stadium: S 44-04.50  4/17/2009   Jeff Harper, Crestview                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turney, Keaton               Salem               36-08.00   37-07.00   10   
  2 Giorgano, Vincent            Wellsville          39-08.00   36-09.00    8   
  3 Albertson, Tim               Edison              32-08.00   36-06.00    6   
  4 Rosohac, Isaac               Oak Glen            34-09.50   36-04.50    5   
  5 Sosbe, Alex                  Salem               35-11.00   36-03.00    4   
  6 Lilly, Ryan                  East Liverpo        37-08.00   35-11.50    3   
  7 Proakis, Aaron               East Palesti        33-00.00   35-03.00    2   
  8 Fox, Tyler                   Carrollton                     34-07.00    1   
  9 Barnes, Alex                 David Anders        34-10.00   33-09.00  
 10 Adkins, Zack                 East Liverpo        37-06.00   33-05.50  
 11 Haddox, Derek                Oak Glen            33-04.00   33-02.00  
 12 Lower, Brent                 Crestview                      32-09.00  
 13 Hicks, Zack                  Crestview           31-07.00   32-07.50  
 14 Schultz, Zach                Beaver              28-06.00   30-09.00  
 15 Sullivan, Eric               Wellsville          33-05.00   29-05.00  
 16 Martin, Dakota               Edison              25-00.00   29-04.00  
 17 Crosser, Spencer             David Anders                   29-03.50  
 18 McCoy, Drew                  Beaver              30-00.00   29-01.00  
 19 Weber, Randy                 East Palesti        28-00.00   27-10.00  
 20 Craft, Floyd                 Carrollton                     26-03.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Bell-Herron                 94        2) East Palestine             70   
    3) East Liverpool              63.50     4) Oak Glen                   59   
    5) Crestview                   58        6) Edison                     56   
    6) Salem                       56        8) Beaver                     46   
    9) Wellsville                  22.50    10) David Anderson             21   
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Salem                      161.50     2) Oak Glen                   93.50
    3) East Palestine              57        4) Crestview                  52.50
    5) David Anderson              50        6) East Liverpool             42   
    7) Edison                      30        8) Carrollton                 26   
    9) Beaver                      23.50    10) Wellsville                 10